وبسایت روزنوشت های محمد یوسفی آرامش

معلم کوچک زندگی و ارتباطات

درباره من

من محمد هستم، به احتمال زیاد اگر در سال 1804 میلادی به دنیا می آمدم، به نهضت ناپلِون بناپارت می پیوستم. ممکن بود حتی یک المانی باشم و در اوج تورم سال 1917 میلادی به دنیا بیایم و با پول هایی که پدرم از سر کار می آورد بادبادک درست کنم. چه کسی می داند ؟ شاید برای رهایی از سرنوشت شوم کمونیسم، هنگام فرار از برلین شرقی، برای رسیدن به معشوقه ام در آن سوی دیوار ها با شلیک سربازی روس کشته می شدم. شاید این متن را حدود نود سال پیش می نوشتم و توسط زیگموند فروید متهم می شدم به اتفاقی در کودکی ام و ارتباط آن با مرگ ! 
به مدیریت کسب و کار، روانشناسی و تاریخ علاقه مندم. چند سالی از عمرم را هم صرف خواندن حقوق کردم.بیشتر از آن که یک حقوق دان باشم باور دارم که زندگی نجات یافته ام را مدیون به روانشناسی و مدیریت هستم. اعتقادی به سن و مدرک تحصیلی ندارم. اما عمیقا برای تجربه ارزش و احترام قایلم. اگر دوباره زاده شوم، همه اشتباهاتی که تا امروز داشته ام را تکرار می کنم و باز هم از زندگی، از این پدیده شگرف دوست داشتنی لذت خواهم برد.


به حرفه  معلمی مشغولم، به آدمها کمک می کنم که زندگی بهتری بسازند و  ارتباط بهتری را تجربه کنند.  تجارب مختلفی هم در سازمان های بزرگ و کوچک ایران داشته ام. از هیچ موسسه معتبر خارجی ای مدرک نگرفته ام و با کراوات حرفه ای تر نیستم. کم حرف می زنم، اما مشتاقانه و با جان و دل از تجارب شکست ها و موفقیت هایم سخن می گویم. تلاش می کنم انسان مفیدی باشم و  دنیای بهتری بسازم. همین. 


دوستتان دارم 


با تواضع 


محمد من محمد هستم، به احتمال زیاد اگر در سال 1804 میلادی به دنیا می آمدم، به نهضت ناپلِون بناپارت می پیوستم. ممکن بود حتی یک المانی باشم و در اوج تورم سال 1917 میلادی به دنیا بیایم و با پول هایی که پدرم از سر کار می آورد بادبادک درست کنم. چه کسی می داند ؟ شاید برای رهایی از سرنوشت شوم کمونیسم، هنگام فرار از برلین شرقی، برای رسیدن به معشوقه ام در آن سوی دیوار ها با شلیک سربازی روس کشته می شدم. شاید این متن را حدود نود سال پیش می نوشتم و توسط زیگموند فروید متهم می شدم به اتفاقی در کودکی ام و ارتباط آن با مرگ !

در هر حال، می توانستم هر محمدی به غیر از امروز باشم. اما الان، همین محمدی هستم که برای شما می نویسد، زندگی ام را دوست دارم. برای تک تک روزهایی که ساخته ام جنگیده ام، درک کردم که مهم ترین لحظات زندگیمان در گذرند، و مهم ترین کار و روز من در زندگی، همین کارهای کوچک فرداست. تلاش کردم که یاد بگیرم، به درستی تجربه کنم، بیاموزم و دنیای بهتری بسازم.


ممنونم که برای دوست کوچک خودتان وقت می گذارید و نوشته هایش را می خوانید.

دوستتان دارم

با تواضع

محمد
Designed By Erfan Powered by Bayan